Dziennik Speaker'a

Dziennik Speaker'a

Mój pamiętnik

3 września 2006r.

Speaker jest bardzo towarzyskim i ciekawskim ptakiem. Zagląda wszędzie i podgląda wszystko co dzieje się w domu. Zauważyłam, że Speaker bardziej preferuje mężczyzn, częściej siada im na ramieniu domagając się pieszczot i uwagi. Uwielbia, gdy drapię go po szyi. Stroszy wtedy pióra i wygląda jak zielony balonik.


16 września 2006r.

Mam nową piękną papugę - Kurikę. Przygotowałam odpowiednio dużą klatkę i rozpoczęła się aklimatyzacja ptaka. Choć nowy nabytek to jeszcze pisklę, to i tak jest 3 razy większy od Speaker'a. Próba przedstawienia sobie pisklęcia i Speaker'a zakończyła się awanturą i wrzaskami. Póki co zaniecham dalszych prób towarzysko-zapoznawczych obu papug.


28 września 2006r.

Około 1 miesiąca wcześniej Speaker zaczął powtarzać pierwsze słowa. Dość wyraźnie wypowiada swoje imię i od czasu do czasu powtarza zdanie: "O co chodzi?" i "Dzień dobry". Speaker wydaje także charakterystyczny syczący dźwięk, prawie jak wąż. Podejrzewam, że pozostawiona na noc zmywarka wydaje syczące dźwięki, które mój pupil zapamiętuje i naśladuje.


20 listopada 2006r.

Od hodowcy, który odwiedził moją stronę dowiedziałam się, że karmienie Senegalki orzechami ziemnymi może wywoływać groźną chorobę tzw. aspergilozę, czyli grzybiczne zapalenie płuc. To ważna przestroga, trzeba rozważyć zaprzestanie tego sposobu karmienia.

 Powrót


 Kontakt | Strona główna

 
Copyright 2006-2008 © Magdalena Czul-Emrulahi | Wykonanie: Roko Designer | Dreamstorm.